Szanowni Klienci! Informujemy, że we wtorek 28. marca serwis będzie wyjątkowo czynny do godziny 16:00.

Opinie

Nasze usługi doceniły dziesiątki zadowolonych klientów. Sprawdź sam!

Zobacz opinie

OLIMP na Facebooku

OLIMP na Google+

Panel

Zaloguj się do panelu serwisowego, aby śledzić na bieżąco stan naprawy i komunikować się z serwisem OLIMP.

Słownik

Pojęcia związane z informatyką są Ci obce? Zapraszamy do skorzystania z naszego słownika komputerowo-polskiego

Naprawa zawiasów i obudowy laptopa

Obudowa jest "zbroją" chroniącą laptopa przed światem zewnętrznym. Niejednokrotnie zdarza się, że nie wytrzymuje ona zbyt dużych sił, które do niej przykładamy. Tworzywa sztuczne mają swoją określoną wytrzymałość, powyżej której łamią się i nadają się już tylko do wymiany. Na domiar złego ruchome elementy obudowy, czyli zawiasy łączące ekran z komputerem, z czasem ulegają postępującej degeneracji i zmęczeniu materiału. Jeśli Twój laptop wykazuje takie symptomy – zapraszamy do naszego serwisu!

Czy uszkodzona obudowa wpływa na działanie komputera?

Zawias obudowy laptopaOczywiście, że tak! Dotyczy to zwłaszcza zatartych lub zapieczonych zawiasów – ich siła oporu może zbyt mocno obciążać górną klapę laptopa. Często zdarza się, że obudowa ekranu po prostu pęka w wyniku powstałych naprężeń, niejednokrotnie pociągając za sobą uszkodzenie matrycy i jej elektroniki. Konieczna jest wówczas wymiana połamanych części i diagnoza zagrożonych komponentów (inwertera, tasiemki połączeniowej i płyty głównej).

Dlaczego wymiana obudowy jest skomplikowana?

Obudowa złamana na półUsterki mechaniczne obudowy, w tym zawiasów, są tematem niewdzięcznym z powodu słabej dostępności tychże elementów. Producenci często blokują dostęp do części zamiennych, dlatego zmuszeni jesteśmy do korzystania z rynku wtórnego, co potrafi bardzo wydłużyć czas naprawy laptopa. Autoryzowane serwisy posiadają wymienne obudowy, ale ich koszt jest absurdalnie wysoki i często przewyższający wartość rynkową komputera.

Problemów dostarczają również same podzespoły, które różnią się miedzy sobą, choć powinny być identyczne do danego modelu laptopa. Zdarza się, że trzeba zamówić trzy obudowy, by dopasować schemat budowy płyty głównej i jej podzespołów.

Przyczyną większości usterek obudowy są zawiasy, problem z nimi dotyczy wszystkich producentów (Acer, Asus, Fujitsu Siemens, Toshiba, Sony, Packard Bell, Dell). W nielicznych przypadkach uszkodzeń pomaga konserwacja, obejmująca klejenie obudowy oraz regenerację zawiasów wraz z prowadnicą matrycy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zapraszamy do zostawienia uszkodzonego laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.

Udzielamy minimum 6 miesięcy gwarancji na naprawy sprzętowe.

Rozumiem

Ta strona używa ciasteczek w celu zbierania anonimowych statystyk i obsługi portali społecznościowych.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz ciasteczka w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.